list 

www.PalivoveDrevoPrumyslova.cz

Levné palivové dřevo

 

 

Proč topit dřevem

Výhody topení dřevem

levné palivové dřevo- Dřevo je snadno dostupná a obnovitelná surovina
- Zdroje dřeva jsou při rozumném hospodaření prakticky nevyčerpatelné
- Topení dřevem je v porovnání s ostatními palivy stále nejlevnější způsob získávání tepla
- Do budoucna se bude výhodnost topení dřevem stále zvyšovat


V jaké podobě Vám palivové dřevo dodáme?

Štípané palivové dřevo

Palivové dřevo ve stále větší míře nahrazuje plyn nebo uhlí díky své nižší ceně. V moderních dřevoplynových kotlích hoří palivové dříví s vysokou účinností a s nízkými emisemi.
Naše palivové dřevo je tvrdé a vhodné jako dřevo do krbu a můžeme Vám ho nabídnout naštípané na moderním štípacím automatu v délce 33 cm, vysušené na 20%. Díky tomu, že je dřevo již nařezáno a naštípáno, stačí ho jen poskládat do dřevníku. Odpadá tak velmi namáhavá a nebezpečná práce s pořezáním a naštípáním. V chladných a zimních dnech vás naše dřevo potěší hřejivým teplem.

Proč kupovat štípané dřevo?

Prostá otázka s ještě prostší odpovědí – nemusíte si pořizovat motorovou pilu, cirkulárku, obraceč, popř. sekeru, klíny a jiné lesnické vybavení, jehož cena není zanedbatelná. A to už vůbec nemluvíme o okolních starostech – shánění dřeva, kácení, odvětvování, traktor, doprava, krácení na špalky, štípání, spousty odpadu, pilin, kůry, potu, bolesti zad a ztraceného času, který jste mohli využít např. na čas strávený s rodinou či odpočinkem.

Jak dřevo skladovat!

levné palivové dřevoObsah vody ve dřevě má velký vliv na výhřevnost dřeva. V čerstvém stavu má dřevo asi 50 % vlhkosti, správným skladováním lze docílit asi 10 až 20 % vlhkosti. Přitom výhřevnost čerstvého dřeva je ve srovnání se suchým asi poloviční. Správné vysušení tedy má na výhřevnost nezanedbatelný vliv. Navlhlé palivové dřevo rovněž uvolňuje velké množství dýmu, dehtu a produkuje málo plamenů. Způsobuje tak zanesení ohniště, znečištění žáruvzdorného skla Vašich kamen a ucpání komína. Kamna jsou plná dehtu a jejich účinnost i životnost se takto výrazně sníží.


Palivové dřevo, které je naštípané a uložené tak, aby bylo na vzduchu a nepršelo na něj, nejlépe schne! Z toho důvodu se pro uskladnění dřeva nehodí uzavřené místnosti jako například garáž nebo zahradní domek. Naopak nejvhodnější je otevřený vzdušný přístřešek, který stojí u návětrné stěny domu, kam v ideálním případě alespoň na pár hodin dopadá sluneční svit. Ideální stav je, když nejnižší vrstva polen je asi 20 cm nad povrchem terénu, polena leží kůrou dolů, do dříví může proudit vzduch, nikoliv však déšť. Přibližně po dvou letech je naštípané dřevo natolik vyschlé, že ho můžeme použít.


palivové dřevo objednat

KONTAKT

tel
email 
Tel. 420 777 665 710
Email: info@vedokov.cz
postava 
Vedokov s.r.o.
ulice Průmyslová
Praha 10
vedle areálu Prefa